субота, 16 червня 2018 р.

Довідка про страховий стаж...

...з набуттям чинності новою редакцією Рестру застрахованих осіб видаватиметься за формою згідно з додатком 9. Довідку може отримати або застрахована особа, або роботодавець через Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду.  Довідку ОК-5 можна не отримувати.

середа, 10 січня 2018 р.

Скорочення роботи на одну годину

Працівник працює позмінно, підсумований облік робочого часу. Зміна попадає на 6 січня, а 7 Різдво, святковий. Зміна скорочується на одну годину?

Ні,  не скорочується. У ст. 53 КЗпП сказано, що в передсвяткові дні робота скорочується за пятиденного і шестиденного робочого тижня. Робота за підсумованим обліком робочого часу, позмінно, такою не є.
В той же час такі працівники, як і "звичайні" також працюють на одну годину менше. Чому? Тому що для підсумованого обліку норма робочого часу на обліковий період розраховується за тими ж нормами, що й для звичаних. Наприклад, у березні (тут краще видно) 21 роб день, але робочих годин не 168 (21х8), а 167, бо -1 год 7 числа. То працівник-позмінник також має відпрацювати 167 год, якщо обл період місяць.