четвер, 26 лютого 2015 р.

Чи враховується до страхового стажу період перебування на обліку в центрі зайнятості

     Так, період перебування на обліку в центрі зайнятості включається до страхового стажу для обчислення суми допомоги за загальнообов'язковим соціальним страхування на випадок тимчасової втрати працездатності та від нещасного випаду. Але тільки той період, коли особа отримувала допомогу від центру зайнятості.

     Це слідує зі ст. 21 Закону України "Про загальноообовязкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 р. № 1105-ХІV.  Страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.
Період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.
Страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, а за періоди до його запровадження - у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.
Немає коментарів:

Дописати коментар